ESET NOD32 Kaldırma Sorunu

Dünyanın en iyi antivirus yazılımlarından olan ESET NOD32'yi sistemden kaldırmak bazen sorun yaratabiliyor. Ama artık değil. ESET'in kendi resmi sitesinden Türkçe'ye çevirdiğimiz makale ile bu sorun ortadan kalkmış oluyor. Şunu da söylemeliyim ki bu yazı neredeyse hiçbir forumda/Türkçe internet sitesinde yok.

Şimdi gelelim neler yapmamız gerektiğine. ESET'in kendi sitesinde yayınladığı ve sadece 500KB boyutundaki küçücük bir program sayesinde NOD32'yi sisteminizden kolayca kaldırabilirsiniz.

1- Eset Uninstall programını indirin ve masaüstüne kaydedin.
 
http://download.eset.com/special/ESETUninstaller.exe
 
NOT: Windows 7/2008 R2/2008 kullanıyorsanız alttaki linkten yükleyiniz.
 
 
2- Bilgisayarınızı yeniden başlatıp, açılışta F8'e basın ve gelişmiş ayarlardan Güvenli Mod 'da Windows'u başlatın.
 
 
3-Masaüstünüze kaydettiğiniz Eset Uninstall programını çalıştırın.
 
 
4- Açılan sayfada "y" harfine basın.
 
 
5- Daha sonra aşağıdaki yazı gelecek ve kaldırmak istediğiniz ürünü (1. ESS/EAV/EMSX) seçmenizi isteyecek. Yani burada 1'e basmanız gerekecek.
 
 
 
6- Ardında silme işlemi onaylamak için tekrar 'y' tuşuna basın. Silme işlemi tamamlandığında aşağıdaki pencere gözükecek ve programı kapatmak için herhangi bir tuşa basmanız istenecek. Ve böylece ESET NOD32'yi kaldırma işlemi tamamlanmış oldu. Sisteminizi yeniden başlatarak bilgisayarınızı sorunsuzca kullanmaya devam edebilirsiniz.
 
 
 
 
NOT: Yukarıda anlatılanlar ESET'in resmi sitesindeki İngilizce aslından çevirilmiştir. Orjinal makaleye ulaşmak için tıklayınız.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !